Raj dla surferów


Ludzie mają różne upodobania jeśli chodzi o sport czy aktywne spędzanie wolnego czasu. Dla jednych sport jest pasją, nawet całym życiem, dla innych natomiast jest udręką i gdyby nie zalecenia lekarzy, najchętniej w ogóle by go nie uprawiali. Z surfingiem jest nieco inaczej. Tego sportu nie zaleci nam lekarz, a w Polsce jest wciąż mało popularny. Żeby uprawiać surfing, trzeba się nim po prostu zarazić. Chyba większość ludzi oglądających „Słoneczny Patrol”, chciałaby się znaleźć w tamtym miejscu, na tej desce i tych falach. Oglądając z boku, robi to na nas ogromne wrażenie. To jednak nic w porównaniu z faktycznym uczuciem towarzyszącym nam, gdy dokoła nas jest kilkumetrowa fala.

Na świecie jest bardzo dużo miejsc, gdzie surferzy czują się jak ryby w wodzie. Dwa z nich znajdują się w Meksyku. Pierwszym jest miasto Puerto Escondido położone w południowej części kraju. Miasto stosunkowo niewielkie, oddalone od stolicy o około 800 kilometrów, leżące na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Miejscowość malownicza, głównie nastawiona na turystykę i z tego się też utrzymująca. Co roku przewija się tutaj kilkaset tysięcy turystów z całego świata. Szacuje się, że ponad połowa z nich to surferzy. Niewątpliwie jest to prawda, gdyż warunki do uprawiania tego sporu są tutaj po prostu znakomite. Prądy Oceanu Spokojnego wytwarzają fale ogromnej wielkości, o których każdy surfer marzy. Z drugiej strony jest to sport niebezpieczny i trzeba eksperta w tej dziedzinie, aby tam popływać. Wielką atrakcją są też tamtejsze plaże, odkąd zaczęły być znane na świecie, turyści bardzo chętnie tam przybywają. Do najbardziej znanych należą Zicatela Beach i Playa Marinero.

Innym świetnym miejscem do uprawiania surfingu jest wioska Barra de la Cruz, nieco zapomniana przez turystów i pomijana w różnego rodzaju przewodnikach o Meksyku. Prawdziwi surferzy jednak o niej pamiętają i znają ją doskonale. Jest to mała wioska można powiedzieć, że przeznaczona tylko dla tego sportu. Znajduje się tam jedna wypożyczalnia desek, jedna pizzeria, szereg miłych i pomocnych ludzi oraz najlepsze na świecie fale. Fachowcy w tej dziedzinie nie potrzebują tłumów i wielkiego miasta, aby się dobrze bawić. Wystarczy dobra deska, pizza na obiad i wspomnienia na całe życie.


Meksyk

Stolica, a jednocześnie największe miasto w Meksyku o urozmaiconej kulturze jest warne poznania, dlatego poczytaj o nim więcej...

Guadalajara

Jest drugim co do wielkości miastem Meksyku, a także, dzięki swoim tradycjom, głównym centrum kulturowym tego kraju...

Monterrey

Zamieszkiwane przez około 1,7 mln osób, jest to miasto nowocześnie uprzemysłowione, a także stanowi ważny punkt biznesowy meksyku...