Półwysep Jukatan


Półwysep Jukatan. Każdy, kto był, chce pojechać jeszcze raz, kto nie był – planuje wyjazd, kto nigdy o tym miejscu nie słyszał powinien jak najszybciej sięgnąć do przewodnika turystycznego bądź Internetu i poczytać o tym niesamowitym, zapierającym dech w piersiach skrawku lądu i wody. Geograficznie Półwysep Jukatan położony jest w Ameryce Środkowej, a oblewają go wody Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej. Politycznie natomiast należy do Meksyku, Gwatemali i Belize.

Miejsce to jest oblegane przez turystów. Nie ma się co temu dziwić, bo swoją atrakcyjnością przebija większość tego typu miejsc na świecie. Udając się na wycieczkę do Meksyku, grzechem byłoby pominięcie Półwyspu Jukatan. Bez problemu znajdziemy tutaj hotel około stu metrów od morza, w którym będziemy mogli zamieszkać i odpocząć. To, co wyróżnia Jukatan i jest niemal jak z bajki to krajobraz. Zapewne każdy z nas widział czy to w telewizji, czy na obrazku palmy, biały piasek i przezroczystą, lazurową wodę. Tak właśnie wygląda Półwysep Jukatan. Woda jest tak czysta i tak lazurowa, że wydaje się to niemożliwe. A jednak. Tutaj stwierdzenie, że to, co widzimy na obrazkach nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości jest błędne. Istnieje przecież Półwysep Jukatan i zawsze można tam pojechać. Co prawda jest to miejsce nieco drogie, ale czego się nie robi dla przyjemności.

Jest tam bardzo ciepło, ale nie ma męczących upałów. Temperatura osiąga maksymalną skalę do około 30 stopni Celsjusza. Do tego widok i klimat, który nadaje lazurowe morze sprawia, że wcale nie czujemy się jak na pustyni i nie leje się z nas pot. Jukatan jest ponadto dobrym miejscem dla surferów. Często odbywają się tutaj zawody w tej dyscyplinie. Jedyną rzeczą, na którą możemy narzekać będąc tutaj to całe rzesze ludzi. Plaże prawie zawsze są zaludnione i trzeba odejść kawałek, aby znaleźć miejsce dla siebie. To jednak nie przeszkadza w aktywnym spędzaniu czasu. Niepodważalnym walorem jest magia tego miejsca, każdy, kto tutaj był choć przez chwile, nie chce odjeżdżać, bo tak jak już to było wspomniane wyżej, Półwysep Jukatan na żywo wygląda identycznie jak na obrazku, a więc jest on doskonałym miejscem dla wszytkich, którzy chcą na żywo zaczerpnąć dawki niecodziennych widoków i niesamowitych wrażeń!


Meksyk

Stolica, a jednocześnie największe miasto w Meksyku o urozmaiconej kulturze jest warne poznania, dlatego poczytaj o nim więcej...

Guadalajara

Jest drugim co do wielkości miastem Meksyku, a także, dzięki swoim tradycjom, głównym centrum kulturowym tego kraju...

Monterrey

Zamieszkiwane przez około 1,7 mln osób, jest to miasto nowocześnie uprzemysłowione, a także stanowi ważny punkt biznesowy meksyku...