Noclegi w Meksyku


Zarówno podczas pobytu w Meksyku, jak i pobytu w każdym innym miejscu, ważną kwestią jest to, gdzie będziemy spali. Zależy to przede wszystkim od tego czy pojechaliśmy tam z wycieczką zorganizowaną, czyli z biura podróży. Jeśli tak, to czy gwarantują nam nocleg i przede wszystkim jaki. Natomiast w przypadku, gdy postanowiliśmy odwiedzić Meksyk na własną rękę, sami musimy zatroszczyć się o jak najlepsze warunki do spędzania nocy. To z kolei związane jest z funduszami, jakie możemy na to przeznaczyć, jednak jakieś wcześniej ustalone plany powinniśmy mieć. Dlatego warto zapoznać się z przewodnikiem, który po kolei i w przystępny sposób przedstawi możliwości zakwaterowania w Meksyku.

Pierwszą opcją są hotele. Jest ich w Meksyku bardzo wiele, szczególnie w dużych miastach jak Mexico City czy Guadalajara. Nie odbiegają one standardem od hoteli europejskich czy tych w Stanach Zjednoczonych. Są bardzo podobnej klasy. Jednak w Meksyku utarło się przekonanie, że z usług hoteli korzystają głównie najbardziej zamożni ludzie. Standard w hotelach jest bardzo wysoki. Niestety przy okazji kosztują one niemało. Jednakże wspomniane wyżej przekonanie nie świadczy o tym, że hotele są uważane za coś bardzo drogiego. Istnieje ono dlatego, że w Meksyku można przenocować dużo taniej na trochę gorszych warunkach, które jednak nie odbiegają zbytnio od tych hotelowych. Mowa tutaj o hostelach. Znalezienie taniego hostelu z kuchnią i dostępem do internetu nie stanowi żadnego problemu – trzeba tylko trochę poszukać czy to na stronach internetowych, czy w lokalnych gazetach. Przydatne strony tutaj to www.hostelworld.com lub www.hostelclub.com. Jeszcze innym rozwiązaniem jest organizacja zwana Servas. Jej członkowie na pewno wiedzą o co chodzi. Dla niewtajemniczonych, jest to organizacja zrzeszająca turystów i gospodarzy. Dzięki temu zupełnie za darmo możemy przenocować u jakiejś rodziny, która tak jak my jest członkiem Servasu. Przy okazji poznać nowych, ciekawych ludzi i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Organizacją niemal bliźniaczą jest CouchSurfing. Działa na tej samej zasadzie, ale jest trochę bardziej rozpowszechniony i popularny.

Podsumowując, w Meksyku można znaleźć nocleg na każdą kieszeń. W zależności od upodobań, przekonań, zachcianek czy możliwości finansowych znajdziemy dogodne miejsce, z którego na pewno będziemy zadowoleni.


Meksyk

Stolica, a jednocześnie największe miasto w Meksyku o urozmaiconej kulturze jest warne poznania, dlatego poczytaj o nim więcej...

Guadalajara

Jest drugim co do wielkości miastem Meksyku, a także, dzięki swoim tradycjom, głównym centrum kulturowym tego kraju...

Monterrey

Zamieszkiwane przez około 1,7 mln osób, jest to miasto nowocześnie uprzemysłowione, a także stanowi ważny punkt biznesowy meksyku...