Monterrey - centrum biznesowe


Trzecim co do wielkości i populacji ludności miastem Meksyku jest Monterrey. Położone w północno – wschodniej części kraju. Stan ludności wynosi tam obecnie blisko 4 milionów. Z czego słynie Monterrey? Trzeba przyznać, że w tym mieście aspekty turystyczne, bardzo atrakcyjne zresztą, są nieco zepchnięte na drugi plan. Pierwsze skrzypce gra tutaj gałąź biznesu. Niezliczona ilość wielkich, międzynarodowych korporacji ma tutaj swoje siedziby. Śmiało można powiedzieć, że Monterrey jest centrum biznesowym kraju. Co więcej, jak wynika z badań jest ono drugim najbogatszym miastem w kraju, a na liście światowej znajduje się na 63 miejscu. Na pierwszym miejscu jest oczywiście japońskie Tokio, ale to miasto, zarówno jak i cały kraj jest tak rozbudowane, potężne i nastawione na rozwój technologiczny, że musi nosić ten tytuł. Ponadto Monterrey uznaje się za najbardziej bezpieczne miasto w Ameryce Łacińskiej. Jest to niewątpliwie ogromny walor jeśli chodzi o aspekty turystyczne – możemy tam śmiało jechać nie przejmując się mniej lub bardziej trafnymi stereotypami czy plotkami o tym co dzieje się (bądź nie) w Meksyku. W tym mieście na pewno nie musimy się obawiać, że coś złego nam się przytrafi.

Jeśli chodzi o historię tego miejsca, to, jak podają źródła historiograficzne i badania archeologów, w miejscu, gdzie teraz znajduje się to uprzemysłowione miasto w okresie przedkolonialnym nie było tutaj osadnictwa. Tereny te zamieszkiwały jednie ludy Nomadów. Jednak z czasem miasto zaczęło się szybko i sprawnie rozwijać. Duży wpływ mieli na to kolonizatorzy hiszpańscy, ale nie tylko. Natomiast na przełomie XIX i XX wieku, Monterrey było już ważnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym kraju.

Przechodząc jednak do aspektu turystycznego miasta, należy powiedzieć, że Monterrey przede wszystkim charakteryzuje ciepły klimat. W okresie letnim temperatury tam mogą sięgać około 40 stopni Celsjusza. Nie każdy dobrze znosi takie upały, ale każdego, kto toleruje taką pogodę, Monterrey zaprasza w swoje mury. Niezwykle charakterystyczne w tym mieście są przykłady XX wiecznej architektury, znane w całym Meksyku. W bardzo niewielkiej odległości od aglomeracji miejskiej znajdują się piękne półpustynne górzyste tereny wchodzące w skład jednego z największych parków narodowych w kraju – Parque National Las Cumbes De Monterrey.


Meksyk

Stolica, a jednocześnie największe miasto w Meksyku o urozmaiconej kulturze jest warne poznania, dlatego poczytaj o nim więcej...

Guadalajara

Jest drugim co do wielkości miastem Meksyku, a także, dzięki swoim tradycjom, głównym centrum kulturowym tego kraju...

Monterrey

Zamieszkiwane przez około 1,7 mln osób, jest to miasto nowocześnie uprzemysłowione, a także stanowi ważny punkt biznesowy meksyku...